انجام رژیم سم زدایی با ۷ ماده طبیعی | تغذیه سالم

انجام رژیم سم زدایی با ۷ ماده طبیعی

بدن ما به صورت روزانه در برابر آلاینده های مختلفیه. وقتی که در ترافیک می شینیم، هوای آلوده ای رو نفس می کشیم. وقتی که از غذاهای دریایی استفاده می کنیم ممکنه در برابر جیوه موجود در اون باشیم. وقتی که آب می خوریم ممکنه در مورد آلاینده های سربی موجود در اون نگران باشیم. وقتی که شیر می خوریم باید وجود کاراگینان رو بررسی کنیم. حالا خوبیش اینه غذاهای زیادی هست که می تونه سیستم دفاعی بدن رو در برابر این سموم تقویت کنه.

۱. جوونه کلم بروکلی:

انجام رژیم سم زدایی با ۷ ماده طبیعی

جوونه کلم بروکلی

مطالعه ای که در چین انجام شده نشون میده که مصرف نوشیدنیای ساخته شده از جوونه کلم بروکلی ممکنه خطرات مربوط به سلامتی در مورد آلاینده های هوا رو کم کنه. براساس این مطالعه، جوونه کلم بروکلی دارای گلوکورافانین بالاییه. این ماده یک آنتی اکسیدان قویه و می تونه در دفع سموم از بدن به درد بخور باشه. محققان فکر می کنن باید تحقیقات بیشتری در مورد تاثیر آب جوونه کلم بروکلی انجام شه. شما می تونین اونو به ساندویچ یا سالاد خود اضافه کنین و از اون در ساخت اسموتیا بهره مند شید.

۲. کلم پیچ:

کلم پیچ

آدمایی که گرفتار به آسم و مریضی انسداد طولانی ریوی هستن،اگه ویتامین C پایینی داشته باشن بیشتر در برابر آلاینده های هوا قرار دارن. براساس تحقیقات انجام شده در انگلستان؛ مصرف میوه و سبزیجاتی که شامل مقادیر خیلی از ویتامین C هستن(مثل کلم پیچ) می تونه خط دفاعی بدن رو تقویت کنه.

۳. روغن زیتون:

روغن زیتون

تحقیقات انجام شده تاثیر روغن ماهی و کپسولای روغن زیتون رو در برابر آلاینده های موجود بررسی کردن. یافته ها نشون میده روغن زیتون تاثیر بهتر و بیشتری داره. نفس کشیدن در هوای آلوده باعث ایجاد فشار روی بدن می شه و می تونه باعث افزایش فشار خون شه. همین امر منتهی به ایجاد سکته یا حملات قلبی می شه. بعد از مصرف مکملای شامل روغن زیتون؛ افراد شرکت کننده در مطالعه تنفس راحت تر و بهتری داشتن.

۴. دانه آفتابگردان:

دانه آفتابگردان

محققان دانشگاه لندن می گن که ویتامین E می تونه کارکرد ریه ها رو بهتر کنه و اسیب به وجود اومده به وسیله ذرات آویزون در هوا رو کم کنه. دانه آفتابگردان یکی از موادیه که ویتامین E خیلی بالایی داره. شما می تونین این مواد رو به سالاد خود اضافه کنین.

۵. چای سبز:

چای سبز

تحقیقات انجام شده نشون میده که مصرف چای سبز می تونه آرامش و آرامشی در برابر آلرژنای موجود در هوا مثل موی گربه،گرده و بعضی از مواد شیمیایی سمی بسازه. محققان فکر می کنن که آنتی اکسیدان اصلی چای سبز یعنی EGCG ممکنه هیستامین و ایمونوگلوبولین E( ترکیبات مسئول تحریک عکس العمل) رو بسته کنه.

۶. غذاهای پروبیوتیکی:

غذاهای پروبیوتیکی

فلزات سنگین مثل سرب و جیوه در هوا، آب و غذاها پیدا میشه. محققان الان به دنبال شکلای جور واجور خاصی از پروبیوتیکا هستن که بتونه سموم رو از بدن دفع کنه و جلوی جذب این مواد رو در داخل بدن بگیره. کلم ترش یکی از موادیه که شامل پروبیوتیکه و مصرف اون می تونه به درد بخور باشه.

۷. شیر:

شیر

براساس تحقیقات انجام شده، مصرف رژیم غذایی سالم و پر از کلسیم می تونه جلوی جذب سرب در بدن رو بگیره. پس مصرف لبنیات رو یادتون نره./ مجله سلامت

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *