انجام سومین اهدای قلب پیوندی موفق بین استانی | بیماری

: عملیات اهدای عضو بین استانی واسه سومین بار در کشور با موفقیت انجام شد.

به گزارش  بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون، عملیات اهدای عضو بین استانی با مدیریت اورژانس کشور و همکاری مرکز مدیریت پیوند و درمان مریضیای وزارت بهداشت، واسه سومین بار در کشور با موفقیت انجام شد.

براساس اعلام سازمان اورژانس کشور، انتقال این عضو پیوندی از نظر وقتی، از ساعت خروج از قفسه سینه در اتاق عمل بیمارستان رشت تا انتقال به اتاق عمل بیمارستان رجایی تهران، ۵۰ دقیقه به طول رسید و این موضوع رکوردی نوین واسه اورژانس هوایی رقم زد.

مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان مریضیای وزارت بهداشت در این باره اعلام کرد: این عملیات حساس از ساعت هفت بامداد روز سه شنبه، شروع شده و قلب یه نوجوون ۱۶ ساله اهل لاهیجان که بر اثر تصادف با موتورسیکلت دچار حادثه شده بود، با تایید مرگ مغزی و رضایت خونواده، از بدن خارج شد و در کمتر از یه ساعت، به تهران منتقل شد تا در سینه دختری ۱۲ ساله که گرفتار به مشکل قلبی بود، جای گیرد.

: پس از برداشت قلب در رشت بدون این دست اون دست کردن قلب پیوندی با فالکون اورژانس به تهران منتقل شد و با بالگرد موجود در فرودگاه مهرآباد به بیمارستان رجایی تهران رسید و در آخر عمل انتقال قلب با موفقیت انجام شد.

شادنوش گفت: هم اینکه، کبد این فرد در شیراز و کلیه ها در شهر رشت به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان مریضیای وزارت بهداشت گفت: عملیات انتقال این عضو پیوندی، با تلاش اداره پیوند وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور از رشت به تهران انجام شد.

جالبه بدونین، قبل از اینم دو مرتبه عملیات پیوند عضو بین استانی، یه مرتبه از یزد به تهران و یه مرتبه هم از رشت به تهران در کشور انجام شده و این انتقال، سومین عملیات موفقیت آمیز پیوند بین استانی از رشت به تهران و به صورت هوایی، حساب می شه.

انتهای پیام/

انجام پیوند قلب بین استانی

.

منبع : https:yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *