انجمن جراحان پلاستیک: آمار جراحی و بوتاکس زنان از خط قرمز گذشته | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۱۱

براساس بعضی بررسیا جراحی بینی در بالاترین جایگاه جراحیای زیباییای کشوره و همراه با اون تزریق بوتاکس و فیلر شایع ترین جراحیا رو در این مورد به خود اختصاص میدن. 

 نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی کشور گفت: آمار جراحی بینی و زیبایی زنان ایرونی و انجام کارایی مانند بوتاکس و فیلر در بین زنان کشور از خط قرمز گذشته س حتی در آرایشگاها هم این اعمال انجام می شه در حالی این نوع اقدامات پزشکی واسه بعضی افراد خطرناکه.

 

به گزارش ایرنا، حامد باطنی روز چهارشنبه در همایش بین المللی جراحان زیبایی در بیمارستان فاطمه زهرا (س) با اشاره به اینکه جراحی بینی و تزریق بوتاکس در بالاترین جایگاه جراحیای زیبایی قرار داره، گفت: بیشترین مراجعات به جراحان پلاستیک و زیبایی رو زنان تشکیل میدن. البته مردان هم به دلیلای زیادی بعضی وقتا مواقع کاندیدای جراحیای زیبایی هستن.

 

باطنی اضافه کرد: الان هر چند آمار قطعی موجود نیس ولی براساس بعضی بررسیا جراحی بینی در بالاترین جایگاه جراحیای زیباییای کشوره و همراه با اون تزریق بوتاکس و فیلر شایع ترین جراحیا رو در این مورد به خود اختصاص میدن.

 

باطنی با اشاره به اینکه واسه انجام هر اقدام پزشکی باید از دید جسمی مناسبت وجود داشته باشه، گفت: حتی تزریق فیلر و بوتاکس هم در این مورد مستثنی نیس چون که هیچ عملی واسه همه انجام شدنی نیس و یه سری از آدما که دارای بیماریایی مثل مریضی ضعف سیستم عصبی و ضعف عضلانی هستن نباید بوتاکس واسه اونا انجام شه.

 

* اخطار در مورد انجام بوتاکس در آرایشگاها

علی بیژنی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران هم در این همایش با اخطار در مورد انجام بوتاکس در آرایشگاها و مراکز غیرمجاز، گفت: قوانین الان در این مورد بازدارنده نیس و علاوه بر برخورد با افراد خطاکار، پیشرفت آگاهی مردم خیلی مهمه.

 

ایشون گفت: متأسفانه امروزه بعضی از مردم که تمایل به انجام جراحیای زیبایی و پلاستیک دارن، از مشکلات این جراحیا آگاهی کامل ندارن. باید تحقیقات لازم رو در این مورد در مورد دکتر خود بکنن، هم اینکه به این موضوع توجه دارا باشن که انجام جراحی حتی از نوع غیرتهاجمی نباید به وسیله افراد غیرپزشک و غیرحرفه ای انجام بشه.

 

ایشون با اشاره به اینکه تمایل به انجام اعمال زیبایی نه فقط در ایران بلکه در دنیا زیاد شده، گفت: پیشرفت آگاهی مردم واسه پیشگیری از مشکلات به وجود اومده به وسیله جراحی به وسیله افراد غیرپزشک و غیرحرفه ای چیزی لازم هستش.

 

بیژنی تأکید کرد: واسه پیشگیری از مشکلات به وجود اومده به وسیله جراحیای زیبایی، فقط با برخورد با افرادخاطی نمیشه به نتیجه مطلوبی رسید و به این نکته باید توجه داشت که فرهنگ سازی و پیشرفت آگاهی مردم نقش پررنگی داره، البته قوانین الان هم خیلی بازدارنده نیس و اصلاح و کامل کردن اون لازمه.

 

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در مورد فعالیت ایران در مورد توریسم درمانی اضافه کرد: متأسفانه کشور ما در این مورد نسبت به خیلی از کشورای منطقه عقب تره. باید سیستم سازماندهی شده ای در این مورد وجود داشته باشه تا علاوه بر پیشرفت در این بخش، تماشاگر دلال بازی در این مورد نباشیم.

 

ایشون به ارزآوری موضوع توریسم درمانی اشاره کرد و گفت: این مسئله اگه به صورت گسترده و کامل پیشرفت یابد، شک نداشته باشین یافته های بسیار مؤثری رو داره.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *