انجمن قلب آمریکا توصیه می کند بیماران قلبی به طور منظم از نظرعلائم افسردگی مورد بررسی قرار گیرند & | بیماری

: انجمن قلب آمریکا پیشنهاد می کنه بیماران قلبی به طور منظم از نظرعلائم افسردگی مورد بررسی قرار گیرند

بیماران قلبی باید از دید افسردگی بررسی شن  

 

 انجمن قلب آمریکا پیشنهاد می کنه بیماران قلبی به طور مرتب از دید نشونه های افسردگی مورد بررسی قرار گیرند. این انجمن اعلام کرده که مریضی افسردگی در مبتلایان به حمله قلبی و آدمایی که به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان بستری شده ان، سه بار شایع تر از مردم عادیه.

اریکا فورلیچر، استاد پرستاری در دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو دراین باره میگه: “به نظر من ما می تونستیم رنج بیماران تا حد قابل توجه ای کاهش بدیم و نتیجه های مریضی رو بهبود بخشیم.”

این هیات انجمن قلب آمریکا می نویسه در حالیکه تماشاگر مستقیمی در دست نیس که بیماران قلبی که از دید افسردگی غربالگری می شن،شرایط بهتری پیدا می کنن، افسردگی می تونه عواقب مریضی قلبی و کیفیت زندگی رو بدتر کنه. به گفته این کارشناسان بیماران قلبی دپرس ممکنه داروهای خود رو نخورن، رژیم غذایی شون رو تغییر ندن و در برنامه های بازتوانی شرکت نکنن.

فورل چیر که یکی از روسای هیاتی که پیشنهادا رو ارائه کردن، میگه هر کسی از متخصص قلب گرفته تا پرستار و دکتر عمومی می تونه و بایست در تعیین اینکه مریض قلبی دچار افسردگیه یا نه شرکت داشته باشه.

این هیات پیشنهاد می کنن که بیماران قلبی در اول با پرسیدن دو سوال استاندارد مورد غربالگری قرار گیرند: در دو هفته گذشته به انجام کارا علاقه ای دارین یا از انجام اونا حال می کنین؟ احساس ناامیدی، افسردگی و غمگینی دارین؟

اگه جواب مریض به یه یا هر دوی این پرسشای مثبت باشه، به کار گیری یه پرسشنامه واسه تعیین دپرس بودن مریض و شدت ان پیشنهاد می شه. این هبات میگه اگه مریض دپرس تشخیص داده شه، ممکنه لازم باشه اونو به یه متخصص دارای شرایط در درمان افسردگی برگشت کرد، گزینه های درمانی ممکنه شامل به کار گیری داروهای ضدافسردگی، مراجعه به روان دکتر و ورزش باشه

 

 پیشنهادایی انجمن قلب آمریکا در نشریه Circulation منتشر شده،

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *