انجمن مقابله با سرطان غرب آسیا در ایران تشکیل می شود | بیماری

دبیر انجمن علمی سرطان ایران گفت: با همکاری سازمان بهداشت جهانی قراره انجمن مقابله با سرطان غرب آسیا در ایران تشکیل شه.

فرهاد سمیعی در حاشیه کنفرانس بین المللی سرطان غرب آسیا تو تهران، اضافه کرد: این کنفرانس با همکاری سازمان بهداشت جهانی با موضوع سرطان و مفاهیم علمی در مورد علوم پایه، پیشگیری و درمان این مریضی برگزار شد.

: طبق جلساتی که انجمن علمی سرطان با کشورای شرکت کننده در این کنفرانس داشته و با همکاری سازمان بهداشت جهانی قرار شده یه مجمع غیر دولتی آسیایی به نام جامعه مقابله با سرطان غرب آسیا تشکیل شه.

سمیعی گفت: این مجمع با رعایت راه قانونی و اخلاقی و هم اینکه رعایت همه مصادیق علمی با هدف بسیج کردن بقیه کشورها در برخورد و مقابله با سرطان از راه برنامه متحد و با همکاری سازمان بهداشت جهانی تشکیل می شه.

محمود عابد مقدم عضو کمیته اجرایی و علمی کنفرانس بین المللی سرطان غرب آسیا هم گفت: کنفرانس سرطان غرب آسیا واسه اولین باره که در ایران و در سطح منطقه به صورت بین المللی برگزار شده.

ایشون با اشاره به این که این کنفرانس با حضور ۱۶ کشور از آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا برگزار شده گفت: کنفرانس سرطان غرب آسیا در ۳ روز از ۲۷ تا ۲۹ آبان تو تهران با حضور محققان داخلی و خارجی برگزار شد.

عابد مقدم اضافه کرد: در روز اول این کنفرانس مباحث پایه و بنیادی در مورد پیشگیری از سرطان و درمانای حمایتی مطرح شد.

ایشون گفت: در این کنفرانس که به زبون انگلیسی برگزار شد مباحثی در مورد آخرین یافته های جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی و ایمنی درمانی سرطان بررسی شد.

عابد مقدم هدف از برگزاری این کنفرانس رو ارتقای سطح علمی پزشکان و بقیه آدمایی که با سرطان رابطه دارن، دونست و تاکید کرد: سبک درست زندگی که شامل دوری از مصرف دخانیات، انجام تمرینات ورزشی، حفظ تناسب اندام، تغذیه مناسب، به کار گیری میوه و سبزیجات در رژیم غذایی و دوری از مصرف نمک، شکر و غذاهای چرب است، مهم ترین راهکارهای پیشگیری از سرطان حساب می شه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *