انجیر خشک و خواص آن برای بدن انسان | سبزیجات

انجیر خشک و خواص اون واسه بدن آدم

انجیر خشک و خواص اون واسه بدن آدم

انجیر خشک واسه سلامتی اندامای بدن خیلی خوبه و خواص انجیر خشک خیلی زیاده. انجیر میوه ایه که در فصل تابستانه و این میوه رو واسه استفاده در دیگه فصلای سال خشک می کنن. در این پست سماتک خواص انجیر خشک رو میگه. انجیر خشک بهترین مسهل واسه افرادیه که یبوست زیاد و طولانی دارن .

کالری و خواص انجیر خشک

فایده های درمانی انجیر خشک

انجیر خشک خواص زیادی داره که میشه به این موارد اشاره کرد:

– جوشونده انجیر خشک درمان کننده التهاب مجاری دستگاه تنفسی، کلیه، ذات الریه، سرخک، مخملک و آبله س.

– یکی از فواید و خواص انجیر خشک اینه که جوشونده غلیظ انجیر خشک واسه رفع سرماخوردگی خیلی خوبه و غرغره کردن اون گلودرد رو برطرف می کنه.

– از جمله از خواص انجیر خشک که میشه گفت اینه که انجیر خشک واسه درمان سوءهاضمه خوبه و هم اینکه انجیر خشک درمان کننده نفخ و باد معده مى ‏باشه.

– واسه نابود کردن بوی بد دهن میشه از انجیر خشک استفاده کرد.

– یکی از خواص دارویی انجیر خشک اینه که مخلوط انجیر خشک با عسل در آرامش زخم معده خیلی خوبه.

انجیر خشک باعث تقویت قوای جسمی می شه

از جمله فواید و خواص انجیر خشک اینه که این میوه دلیل افزایش قوای جسمی می شه. به دلیل آهن موجود در انجیر خشک به آدمایی که با مشکل خون رسانی در بدن مواجه هستن پیشنهاد می شه روزی ده عدد انجیر خشک بخورند. آدمایی که از دید جسمی ضعیف هستن. خوردن انجیر خشک بسیار مؤثره حتی انجیر خشک به دلیل دارا بودن ویتامینای موجود واسه خیلی از مشکلات شامل یبوست، زخم معده، رفع تشنگی، عفونت ریه، تب، سرفه، اعصاب و سینه درد خیلی خوبه.

از دیگر خواص انجیر خشک که میشه گفت اینه که انجیر خشک چاق کننده بوده، ملین و کاهنده خشمه. انجیر خشک واسه بهبود درد و خشونت سینه، تکرر ادرار خوبه، هم اینکه انجیر خشک تقویت کننده کبد هم هستش. انجیر خشک همراه با بادام و پسته، افزاینده قدرت تعقل و مقوی بدنای ضعیفه.

خواص انجیر خشک واسه افراد گرفتار به کم خونی

انجیر خشک شامل مقادیر زیادی آهن و ویتامین C هستش؛ مخلوطی از این دو ماده مغذی، انجیر خشک رو به یه میوه فوق العاده واسه کم خونا مخصوصا افراد گرفتار به کم خونی فقرآهن تبدیل کرده.

از طرفی انجیر خشک به خاطر داشتن قند فراوون باعث فعالیت سلولا و تولید انرژی زیاد در بدن هم می شه، همون چیزی که معمولا کم خونا از اون شاکی هستن. ۵۰ درصد انجیر خشک رو قند تشکیل میده. هم اینکه منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم، کلسیم، فسفر و ویتامینای C , B , A هستش.

فواید و خواص انجیر خشک واسه درمان یبوست

از فایده های درمانی انجیر خشک که میشه گفت اینه که از انجیر خشک واسه درمان و پیشکیری از یبوست میشه استفاده کرد. در واقع انجیر خشک خیسانده در آب یا شیر، موثرترین درمان واسه رفع یبوست است. فیبر موجود در انجیر خشک به کارکرد سالم روده کمک می کنه؛ این عمل مانع بروز یبوست می شه. واسه رفع یبوست ۱۰ عدد انجیر خشک رو خوب شسته و در ظرف آبی بخیسانید و صبح ناشتا بخورین.

یکی از فواید و خواص انجیر خشک به درد بخور بودن اون در درمان یبوسته

داشتن موهایی سالم با مصرف انجیر خشک
وجود گوگرد در انجیر خشک باعث ازدیاد مو شده و از ریزش اون جلوگیری کرده و شوره سر رو درمان می کنه.

خواص انجیر خشک واسه تقویت حافظه
خوردن انجیر خشک همراه پسته، بادام و گردو موجب تقویت حافظه و قدرت تعقل و تفکر شده و جا دادن اون در برنامه غذایی زنان باردار باعث تقویت حافظه جنین می شه.

انجیر خشک و سلامت دهن و دندون
انجیر خشک باعث سفید شدن دندون ها و جرم گیری اونا می شه و در ورم لثه موجب آرامش درد و رفع التهاب می شه.

خواص انجیر خشک واسه رفع تنگی نفس
انجیر خشک التهابات تنفسی مانند ذات الریه، آسم و تنگی نفس رو بهتر کنه. از جوشوندن انجیر خشک در شیر، شربتی به دست میاد که نرم کننده سینه و معده بوده و غرغره اون، گلو رو نرم می کنه.

شربت انجیر مسکن گلو و سرفه بوده و ملین سبکی هستش، پس واسه جفت و جور اون ۵ تا ۱۰ عدد انجیر خشک رو در مقداری آب بجوشونین تا اون که به حالت شربت دربیاد.

تقویت استخوانا با انجیر خشک
یکی از فواید و خواص انجیر خشک اینه که انجیر خشک پر از کلسیم است. کلسیم هم واسه تقویت استخوانا یه ضرورت حساب می شه. هر چی مصرف کلسیم زیاد شه، استخوانا تقویت می شن و احتمال آسیب یا دچار شدن به پوکی استخون در سنین بالا کم میشه. انجیر خشک هم اینکه دارای فسفره. فسفر در تشکیل استخوانا یا جوش خوردن اونا پس از آسیب یا شکستگی موثره.

خواص انجیر خشک واسه زنان باردار
انجیر خشک واسه زنان باردار خواص زیادی داره. انجیر خشک نه فقط از دید وجود ریزمغذیایی مثل فیبر، آهن، کلسیم و منیزیم، دست کمی از انجیرتازه نداره، بلکه پر از امگا ۳ه. امگا ۳ یه نوع چربی خیلی خوبه که معمولاً در ماهیای آب سرد یا میگو پیدا میشه و واسه پیشرفت جنین و پیشگیری از زایمون زودرس فوق العاده س. پس میشه گفت یکی از خواص انجیر خشک واسه زنان باردار پیشگیری از زایمون زودرس در اونا هستش. انجیر خشک از تک و توک میوه هاییه که در اندازه بالا امگا سه داره.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *