انجام برخی کارها با معده خالی مضر است | بیماری

: کارشناسان عنوان می کنن باوجودیکه انجام بعضی کارا با معده خالی تجربه خوبی داره، مثل خوابیدن، اما بعضی کارا رو نباید با معده خالی انجام داد.

کارشناسان عنوان می کنن باوجودیکه انجام بعضی کارا با معده خالی تجربه خوبی داره، مثل خوابیدن، اما بعضی کارا رو نباید با معده خالی انجام داد.

: انجام بعضی کارا با معده خالی مضره

به گزارش خبرنگار مهر، رفتن به تختخواب با معده پر می تونه عامل تحریک کننده بدن به ذخیره کالری اضافی به شکل چربی باشه چراکه خوابیدن نیاز به انرژی کمی داره. اما کارشناسان پیشنهاد می کنن که باید بعضی کارا رو با معده خالی انجام داد که در ادامه به اونا اشاره می شه.

نوشیدن چای یا قهوه

شروع روز با نوشیدن یه فنجون چای یا قهوه تازه دم شده می تونه بیشتر از اینکه به درد بخور باشه، مضر باشه. نوشیدن قهوه با شکم خالی موجب افزایش اسیدیته معده می شه که در آخر منتهی به سوزش معده و سوءهاضمه در طول روز می شه. نوشیدن چای با شکم خالی مانع از ترشح شیره معده می شه و صفرا و اسید موجود در معده کم میشه. هم اینکه می تونه موجب کاهش اشتها هم شه.

خوردن دارو

درحالیکه لازمه بعضی داروها با معده خالی یا قبل از غذا خورده شن، بیشتر داروها رو باید با معده پر یا بعد از غذا خورد. قرصای که موجب بروز حالت تهوع یا استفراغ می شن باید بعد از غذا خورده شن چراکه اینجوری اثرات جانبی اونا کم میشه. خوردن قرص بعد از غذا موجب کاهش خطر سوزش معده، سوءهاضمه و زخم معده می شه. مصرف دارو بعد از غذا می تونه به جذب بهتر قرص به وسیله بدن هم کمک کنه.

ورزش کردن

ورزش کردن با معده خالی ممکنه به لاغرشدن شما اونطور که فکر می کنین کمک نکنه. گلیکوژن، منبع سوخت بهتر بدن به هنگام ورزش، به مدت حدود ۱۲ تا ۱۶ ساعت قبل از تمایل بدن به میزا ن بیشتر، قابل ذخیره س. درحالیکه بدن در جستجوی گلیکوژنه، احتمال سوخت چربی وجود نداره. اینجوری بدن شروع به سوختن ماهیچه ها و ذخیره چربی می کنه. بدن می تونه ورزش سبک رو با معده خالی کنترل کنه اما در مورد ورزشای سنگین این جوری نیس.

سفر

سفر با معده خالی می تونه موجب مریضی حرکت که با سرگیجه و حالت تهوع همراه س، شه. با اینکه باید از مصرف غذاهای تولیدکننده گاز مثل نوشیدنیای گازدار، کلم بروکلی، گل کلم و کلم بروکسل هم دوری شه. خوردن غذای سبک بهترین پیشنهاد واسه زمان سفره.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *