انجام دو ساعت ورزش در روز خطر ابتلا به سرطان سینه را تا حد زیادی کاهش می دهد | تغذیه سالم

انجام دو ساعت ورزش در روز خطر دچار شدن به سرطان سینه رو تا حد زیادی کم می کنه

انجام دو ساعت ورزش در روز خطر دچار شدن به سرطان سینه رو تا حد زیادی کم می کنه

انجام دو ساعت ورزش در روز خطر دچار شدن به سرطان سینه رو تا حد زیادی کم می کنه

 

انجام دو ساعت ورزش در روز خطر دچار شدن به سرطان سینه رو تا حد زیادی کم می کنه

تیر ۲۶, ۱۳۹۱ به وسیله : admin   موضوع: : آموزش سلامت, کامل اخبار, مقالات و تحقیقات پزشکی

ارسال نظر

محققان علوم پزشکی در  دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد می گن یافته های  یه مطالعه که تازگیا انجام شده، نشون میده که انجام دو ساعت ورزش در روز خطر دچار شدن به سرطان سینه رو تا حد زیادی کم می کنه. اونا تاکید کردن که تناسب اندام خطرابتلا به سرطان سینه رو کم می کنه .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،   یافته های این مطالعه که در مجله سرطان منتشر شده، نشون میده که انجام روزانه پیاده روی، دویدن و ایروبیک خطر ابتلای زنان به سرطان سینه رو کم می کنه.

براساس این گزارش، نوع ورزشی که شخص در روز انجام میده، اهمیتی نداره و مهم انجام روزانه و تکراری تمرینات ورزشیه.

با این حال محققان با اخطار به آدمایی که زیاد غذا می خورن ، اعلام کردن: زیاد شدن وزن فواید انجام تمرینات ورزشی رو در کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه نابود می کنه.

در این مطالعه محققان با بررسی ۳۰۰۰ زن فهمیدن که خطر دچار شدن به سرطان سینه در زنائی که در هفته ۱۰ تا ۱۹ ساعت ( حدود دو ساعت در روز) ورزش می کنن به اندازه زیادی کم میشه. یافته های این مطالعه نشون داد که خطر دچار شدن به سرطان سینه در زنائی که حدود دو ساعت در روز ورزش می کنن حدود ۳۰ درصد کمتر از زنانیه که فعالیت بدنی ندارن.

هم اینکه در این مطالعه مشاهده شد که شدت تمرینات ورزشی اهمیتی در کاهش خطر دچار شدن به این مریضی نداره طوری که پیاده روی، تند راه رفتن و دویدن همه در کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه موثر هستن .

از دیگر یافته های این مطالعه این بود که کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه در زنائی که ورزش می کنن به سن ربطی نداره طوری که فعالیت بدنی ، خطر دچار شدن به سرطان سینه رو در زنان جوونی که در سنین باروری قرار دارن و زنان سن بالا که در سنین بعد از یائسگی هستن، کم می کنه.

اما دلیلی که تاثیر ورزش رو در کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه خنثی می کنه، زیاد شدن وزن مخصوصا بعد از سنین یائسگیه.

در این مطالعه مشاهده شد که زیاد شدن وزن مخصوصا در زنان سن بالا، فواید ورزش در کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه رو کم می کنه.

به گفته محققان، ورزش با چاقی، مریضی قلبی و دیابت مقابله می کنه و موجب تقویت خلق و خو، حافظه و استواری استخوانا می شه و از دچار شدن به سرطان سینه جلوگیری می کنه.

محققان علوم پزشکی در  دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد می گن یافته های  یه مطالعه که تازگیا انجام شده، نشون میده که انجام دو ساعت ورزش در روز خطر دچار شدن به سرطان سینه رو تا حد زیادی کم می کنه.

اونا تاکید کردن که تناسب اندام خطرابتلا به سرطان سینه رو کم می کنه .   یافته های این مطالعه که در مجله سرطان منتشر شده، نشون میده که انجام روزانه پیاده روی، دویدن و ایروبیک خطر ابتلای زنان به سرطان سینه رو کم می کنه.

براساس این گزارش، نوع ورزشی که شخص در روز انجام میده، اهمیتی نداره و مهم انجام روزانه و تکراری تمرینات ورزشیه.با این حال محققان با اخطار به آدمایی که زیاد غذا می خورن ، اعلام کردن: زیاد شدن وزن فواید انجام تمرینات ورزشی رو در کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه نابود می کنه.

در این مطالعه محققان با بررسی ۳۰۰۰ زن فهمیدن که خطر دچار شدن به سرطان سینه در زنائی که در هفته ۱۰ تا ۱۹ ساعت ( حدود دو ساعت در روز) ورزش می کنن به اندازه زیادی کم میشه. یافته های این مطالعه نشون داد که خطر دچار شدن به سرطان سینه در زنائی که حدود دو ساعت در روز ورزش می کنن حدود ۳۰ درصد کمتر از زنانیه که فعالیت بدنی ندارن.هم اینکه در این مطالعه مشاهده شد که شدت تمرینات ورزشی اهمیتی در کاهش خطر دچار شدن به این مریضی نداره طوری که پیاده روی، تند راه رفتن و دویدن همه در کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه موثر هستن .

از دیگر یافته های این مطالعه این بود که کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه در زنائی که ورزش می کنن به سن ربطی نداره طوری که فعالیت بدنی ، خطر دچار شدن به سرطان سینه رو در زنان جوونی که در سنین باروری قرار دارن و زنان سن بالا که در سنین بعد از یائسگی هستن، کم می کنه.اما دلیلی که تاثیر ورزش رو در کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه خنثی می کنه، زیاد شدن وزن مخصوصا بعد از سنین یائسگیه.در این مطالعه مشاهده شد که زیاد شدن وزن مخصوصا در زنان سن بالا، فواید ورزش در کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه رو کم می کنه.به گفته محققان، ورزش با چاقی، مریضی قلبی و دیابت مقابله می کنه و موجب تقویت خلق و خو، حافظه و استواری استخوانا می شه و از دچار شدن به سرطان سینه جلوگیری می کنه.

به نقل از پزشکان بدون مرز

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه
  • با تغییر ساعت شام خوردن

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *