انجیر؛ داروخانه طبیعی برای سلامتی بدن | تغذیه سالم

انجیر یکی از خوشمزه ترین میوه های تابستانیه که از زمانای قدیم در بین مردم دنیا و ایران طرفداران زیادی داره. گذشته انجیز به حدود ۳ هزار سال قبل برمیگرده و در مقاطع کوتاهی از تابستون پیدا میشه. این میوه خواص دارویی اعجاب انگیزی داره که خوراکیای خوش طعمی چون بستنی، مربا و شکلای جور واجور دسر از انجیر جفت و جور می شه. با آکا ایران همراه باشین.

آشنایی خلاصه با انجیر

انجیر؛ داروخونه طبیعی واسه سلامتی بدن

گذشته انجیر رو باید در مناطقی از اروپا و آسیا جستجو کرد. طبق اطلاعات اعلام شده به وسیله کارشناسان تغذیه و هم محققان بخش سلامتی، به نظر می رسه این میوه در نواحی با آب و هوایی نیمه گرم، کشت می شده. شکلای جور واجور مختلفی از این میوه در جهان کشت و پرورش پیدا میکنه که بعضی از اونا با در نظر گرفتن مناطق رشد یافته، نام گذاری می شن. مثلا گونه ای از انجیر رو که در کوهستان پرورش پیدا میکنه، انجیر کوهی می گن. انجیر در ایران هم از جمله میوه های بسیار پرطرفدار تابستانیه که حتی در بعضی خونه ها میشه درختایی از این میوه خوشمزه و پر از انرژی رو دید. چراکه علاوه بر شکلای جور واجور خوراکی اون، گونه های تزئینی از این میوه به درد بخور هم در بعضی از منازل نگهداری می شه. با وجود تنوع باحال و خوشمزه میوه انجیر، بدیش اینه در مدت زمان کوتاهی از فصل تابستون میشه این میوه رو به صورت تازه جفت و جور و مصرف کرد. به خاطر همین باید فرصت رو غنیمت شمرد و در این فاصله از خواص غذایی و دارویی این میوه جذاب بیشترین استفاده رو برد. البته این مسئله با تولید و ارائه شکلای جور واجور خشک انجیر در بازار به وسیله تولیدکنندگان داخلی، کمبود به شکل قابل قبولی حل شده. فیکوس سیکوروس یه جور انجیره که حتی در کتاب مقدس تورات هم از اون نام برده شده. جالبه بدونین که یونانیا هم این درخت رو از مهم ترین عوامل خوشبختی می دونستن. اهمیت انجیر تا حدیه که حتی در قرآن کریم هم سوره تین به نام انجیر نامگذاری شده و خدا یکتا به اون قسم خورده. محققان و محققان تغذیه و سلامتی، طی تحقیقات انجام شده بر این انجیر، بیشتر از ۶۰۰ گونه جور واجور از این میوه رو در سراسر جهان شناسایی کردن که به نظر می رسه بیشتر اونا وحشی هستن.

درخت انجیر دارای برگایی به شکل پنجه ای ۳ تا ۵ پره و میوه این درخت که در واقع ما اونو میل می کنیم، پرخاصیت ترین بخش از این گیاه مهم طبیعیه. میوه ی اون، خواص دارویی و غذایی عجیب و عجیبی داره که مصرف و به کار گیری اون، واسه سلامتی بدن آدم، به درد بخور و سودمنده. درخت این میوه نسبت به هوای گرم مقاومت خیلی از خود نشون میده، ولی به همون اندازه نسبت به سرما حساسه و قادر به رشد یا افزایش در این نوع آب و هوا نیس. همونجوری که می دونین، انجیر رو به دو صورت خشک و تازه مصرف می کنن که هر دو از خواص دارویی و درمانی مهمی بهره مند هستن.  هم اینکه با به کار گیری این میوه خوشمزه و دوست داشتنی، خوراکیای خوش طعم و اشتهاآوری جفت و جور می شه که در ادامه دربارش صحبت می کنیم.

مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم انجیر

انجیر یکی از بی نظیرترین میوه های تابستانیه که تنوع خیلی از مواد غذایی لازم بدن در اون پیدا میشه. در ۱۰۰ گرم از انجیر که ۲۵۰ کیلوکالری داره، ۶۳/۸۷ گرم کربوهیدرات، ۴۷/۹۲ گرم قند، فیبر ۹.۸ گرم، ۰/۹۳ گرم چربی، ۳/۳ گرم پروتئین، ۰/۰۸۵ میلی گرم ویتامین ب۱، ۰/۰۸۲ میلی گرم ویتامین ب۲، ۰/۶۱۹ میلی گرم ویتامین ب۳، ۰/۴۳۴ میلی گرم ویتامین ب۵، ۰/۱۰۶ میلی گرم ب۶، ۹ میکروگرم اسید فولیک، ۱/۲ میلی گرم ویتامین سی، ۱۵/۶ میکروگرم ویتامین کا، ۱۶۲ میلی گرم کلسیم، ۲/۰۳ آهن، ۶۸ میلی گرم منیزیم، ۰/۵۱ میلی گرم منگنز، ۶۷ میلی گرم فسفر، ۶۸۰ میلی گرم پتاسیم، ۱۰ میلی گرم سدیم و ۰/۵۵ میلی گرم روی هست.

انجیر؛ بهترین درمان یبوست و سرفه های طولانی

همونجوری که قبلا گفته شد، در میوه انجیر خواص دارویی و درمانی زیادی هست که مصرف اون به وسیله خیلی از پزشکان طب سنتی و کارشناسان تغذیه و سلامتی پیشنهاد شده. از مهم ترین ویژیگیای این میوه عجیب نوع مصرف اون هستش که میشه اونو به اشکال جور واجور خورد. برگ درخت انجیر یکی از بهترین داروهای طبیعی واسه کرم روده و سرفه های مزمنه. البته میوه انجیر خاصیت ضد سرطان داره که هم به صورت تازه و هم جوشونده اون بهبود دستگاه تنفسی رو به دنبال داره. اما یکی از بهترین خواص انجیر واسه جلوگیری از یبوسته که در این حالت خوردن انجیر تازه یا خشک به صورت خیسانده شده و آب انجیر پیشنهاد می شه. بعضی انجیر رو به صورت شیره یا مربا میل می کنن که مصرف انجیر به این شکل یکی از بهترین درمانای افسردگیه.

اگه فشار خون بالا دارین انجیر بخورین

فشار خون بالا یکی از مشکلاتیه که بدیش اینه روز به روز در جامعه در حال افزایش بوده و افراد خیلی از دچار شدن به اون، رنج می برن. مریضی که از اصلی ترین دلایل سکته های قلبی و مغزی معرفی شده و اندازه مرگ و میر رو تو یه جامعه بشری، تا حدود زیادی، زیاد می کنه. حالا خوبیش اینه یکی از بهترین میوه هایی که مصرف اون به وسیله خیلی از پزشکان طب سنتی و مدرن واسه مقابله با فشار خون بالا پیشنهاد می شه، انجیره. این میوه چون منبع خوبی از پتاسیمه، نه فقط در فشار خون و کاهش مصرف نمک کمک می کنه، بلکه باعث می شه مصرف کنندگان از احساس سرحالی و نشاط مطبوعی بهره مند شن.  

انجیر میوه ای فوق العاده واسه تقویت مو

تقویت مو، موضوعیه که آدمایی زیادی چون خانوما و جوانان، اهمیت خاصی واسه اون قائل هستن و تلاش می کنن با شکلای جور واجور روشای جور واجور از جمله به کار گیری شامپوها، شکلای جور واجور لوسیون و دیگر مواد شیمیایی موهای خوبی داشته باشن. همونجوریکه گفتیم، به دلیل خواص زیاد و منحصربه فرد انجیر، سوره ای از قرآن به نام این میوه ثبت شده. اما جالبه بدونین امام رضا (ع)، یکی از خواص مهم انجیر رو تقویت مو معرفی کردن و با در نظر گرفتن خواص جور واجور و عجیب این میوه عجیب می فرمایند:

مصرف انجیر بهترین گزینه واسه بانوان باردار

مقاله های در رابطه:

  • آلبالو؛ میوه جوونی و سرحالی
  • آلو؛ میوه ای خوش طعم و بهترین سم زدا واسه بدن
  • انگور میوه ای مقوی؛ گوهر سلامتی و تندرستی
  • انبه منبع غنی پتاسیم؛ میوه ای خوشمزه و دوست داشتنی

به دلیل حالات خاص جسمی و روحی که واسه بانوی باردار در این دوران خاص به وجود میاد، مصرف خوراکی های جور واجور از اهمیت خاصی بهره مند می شه. به دلیل تغییر هورمونای بدن، مشکلاتی از جمله حالت تهوع، سردرد، سرگیجه، مشکلات گوارشی، دردهای عضلانی، یبوست، بی خوابی و… در زنان باردار به وجود میاد که ایشون رو مجبور به به کار گیری ماده ای سالم، پر از ارزش غذایی و بهره مند از خواص دارویی و درمانی خیلی از مشکلات به وجود اومده در این دوران میسازه. حالا خوبیش اینه انجیر، میوه ایه پر از مواد مغذی لازم بدن که مصرف اون در طب سنتی و به وسیله خیلی از کارشناسان تغذیه و سلامتی، بارها به بانوان باردار پیشنهاد شده. در ادامه به بیان مهم ترین خواص انجیر واسه زنان باردار می پردازیم.

۱. انجیر نسبت به بقیه میوه ها، شامل مقدار زیادی مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، آهن و روش که بعضی از پزشکان ارزش غذایی اونو به دلیل حضور این ریزمغذیا، قابل مقایسه با شیر مادر عنوان کردن.

۲. فیبر موجود در انجیر بسیار زیاد بوده که عامل مناسبی جهت جلوگیری با بهبود یبوست این دوران معرفی شده.

۳. واسه بر طرف شدن حالت تهوع در دوران بارداری، مصرف ویتامین ب۶ خوبه. کارشناسان تغذیه فکر می کنن که انجیر منبع خوبی از این ویتامین لازم بدنه و مصرف اون در رفع این حالت بسیار به درد بخور هستش.

۴. انجیر شامل اندازه مناسبی از آنزیمای پروتئولیتیکیه که در هضم غذا تاثیر عجیبی داشته و از بروز مشکلات گوارشی جلوگیری به عمل می آورد.

۵. اندازه شیر مادر واسه رشد بهتر نوزاد از اهمیت زیادی برخورداره. پزشکان طب سنتی و مدرن، انجیر رو یکی از خوراکیای طبیعی واسه افزایش شیر مادر معرفی کرده و میل کردن اونو به مادران شیرده پیشنهاد می کنن. 

مصرف انجیر به درد بخور در کاهش وزن

یکی دیگه از مشکلات الان جوامع بشری، مسئله نگران کننده اضافه وزن است که امروزه گریبان گیر جمیعت خیلی از آدما شده. شاید بشه از مهم ترین دلایل بروز این آسیب رو کم تحرکی به دلیل نوع کار افراد و میل کردن غذاهای فست فود اعلام کرد. حالا خوبیش اینه  میوه انجیر به دلیل داشتن مقدار مناسب و مطلوبی از فیبرهای غذایی، تاثیر خیلی عجیبی در کاهش وزن داره. این میوه عجیب به شکل عجیبی  احساس گرسنگی در افراد رو کاهش داده و مانع از پرخوری یا زیاده وری در غذا خوردن می شه. جالبه بدونین علاوه بر این مسئله، حضور فیبرها و مصرف اونا مانع از بروز شکلای جور واجور سرطان در بدن شده و خطر دچار شدن به این مریضی وحشتناک مخصوصا سرطان سینه رو تا حد زیادی کم می کنه.

با مصرف انجیر، تراکم استخون خود رو زیاد کنین

از مهم ترین عواملی که باعث افزایش تراکم استخون های بدن معرفی شده، حضور کلسیم در مواد غذایی است. جالبه بدونین طی تحقیقات انجام شده به وسیله بعضی از کارشناسان سلامت، انجیر شامل مقدار زیادی کلسیمه. این اندازه حدود ۸۰ میلی گرم در هر ۲۲۵ گرم از این میوه پرخاصیت اعلام شده و اونو منبع خوبی از این ماده معدنی معرفی می کنه. در واقع به دلیل ارزش غذایی انجیر به واسطه حضور کلسیم، کارشناسان تغذیه، اونو هم سطح شیر دونسته و مصرف این میوه خوشمزه رو واسه افزایش تراکم استخون بدن آدما، به درد بخور و موثر می دونن. هم اینکه در انجیر به دلیل حضور پتاسیم، دفع کلسیم از راه ادرار نسبت به بقیه خوراکیا، بسیار کم میشه که مهم ترین عامل در پیشگیری از پوکی استخون به حساب می رود.

اثر مصرف انجیر در کاهش کلسترول خون

محققان به این نتیجه رسیدن که در انجیر، یه جور فیبر گیاهی و محلول به نام پکتین هست که نقش زیادی در کاهش کلسترول خون، اجرا می کنه. طبق اظهارات ایشون، وقتی که این فیبر گیاهی درون سیستم گوارشی بدن آدم قرار گرفته و به حرکت درمی آید، می تونه خیلی راحت کلسترولای مازاد خون رو با خود حمل و جابجا کرده و به بخشی از بدن که وظیفه اون جمع آوری مواد زائد جهت دفعه، منتقل سازه. هم اینکه به دلیل فیبر موجود در این میوه دوست داشتنی، میل آدم واسه مصرف غذاها و خوراکیای چرب کم شده و همین امر تاثیر زیادی در کاهش ورود کلسترول به داخل بدن آدم می ذاره.  

ویژگیای مصرف انجیر خشک

همونجوری که می دونین، به دلیل مدت زمان کوتاهی که این میوه به صورت تازه در دسترس مردم قرار میگیره، تولیدکنندگان و مسئولان صنعت غذایی در سطح یه عالمه این انجیر رو به صورت خشک شده روونه بازار می کنن. خوراکی شیرین و خوشمزه که بازم ارزش غذایی خود رو حفظ کرده. فوایدی مهم که در طب سنتی و پزشکی مدرن مهم بوده و به خاطر همین در اندازه زیادی به وسیله خونواده ها استفاده میشن.

۱. مصرف انجیر خشک، باعث بهتر شدن اندازه آهن در بدن آدمایی که از فقر این ماده مغذی رنج می برن شده و میل کردن نوع خشک این میوه به وسیله پزشکان پیشنهاد شده.

۲. کالری موجود در انجیر خشک به نسبت نوع تازه این میوه، به اندازه ۵ برابر بیشتر بوده و میشه اونو خوراکی به درد بخور واسه کودکان، نوجوانان و ورزشکاران در نظر گرفت.

۳. مشکلات گوارشی ناراحتیای خیلی از جمله نفخ و باد معده رو بوجود میاره که بسیار ناراحت کننده و رو مخه. حالا خوبیش اینه محققان بخش سلامتی و تندرسی به این نتیجه رسیدن که نوع خشک انجیر واسه جلوگیری از بروز این آسیب بسیار به درد بخور و اثر میذاره.

۴. طبق اطلاعات ارائه شده به وسیله کارشناسان تغذیه و سلامتی، انجیر خشک شده شامل مقدار مناسبی از فنول، امگا۳ و امگا۶ه که از اونا به عنوان اسیدهای چرب یاد می شه. این مواد، باعث کاهش دچار شدن به مریضیای قلبی شده و مانع از بروز مشکلات خطرناک واسه سلامتی آدم می شه.

فواید به کار گیری برگ درخت انجیر

جالبه بدونین که علاوه بر میوه انجیر میشه از قسمتای دیگه اونم مانند برگ استفاده کرد. در این بخش از انجیر، فایده های درمانی جالبی نهفتهه که میشه به کاهش تری گلیسیرید خون، درمان و آرامش دهنده درد و هم کم شدن اندازه انسولین تزریق شده به افراد گرفتار به دیابت اشاره کرد. هم اینکه طب سنتی، برگ انجیر رو دارویی ملین، برطرف کننده ورمای بدن، آرامش و درمان تورم دردناک بواسیر، مسکنی مناسب جهت دل درد، درمون بخش سرفه های شدید و درمان و بهبود صدمات به وجود اومده به وسیله زخما و جوشای سطحی پوست معرفی کرده. کارشناسان بخش سلامتی، یکی دیگه از عوامل شایع و اصلی ایجاد مریضیای قلبی رو حضور تری گلیسیریدها عنوان کردن. حالا خوبیش اینه برگ انجیر یکی از موادیه که مانع افزایش این ماده خطرناک در بدن شده و از بروز حملات و مریضیای قلبی کم می کنه.

خواص شیره درخت انجیر

مصرف شیره درخت انجیر به عنوان یه جور خوراکی به درد بخور و مهم در بین مردم سراسر جهان رواج یافته و در بعضی از خونواده ها میشه شیشه ای هر چند کوچیک از این خوراکی طبیعی رو یافت. در این ماده خوشمزه، فواید و ویژگیای منحصربه فردی دیده شده که به بیان بعضی از اونا می پردازیم.

۱. شیره درخت انجیر دارای طعمی تلخ و سوزنده بوده که به عنوان مسهلی قوی استفاده میشن.

۲. واسه نرم کردن یا به اصطلاح ترد کردن گوشت مصرفی بعضی از غذاها از جمله شکلای جور واجور کباب، خوراک و استیک، میشه از شیره درخت انجیر استفاده کرد که شامل دیاستازهای مختلفه و باعث نرمی گوشت می شه.

۳. شیره درخت انجیر کمک بزرگی در درمان زخم های ایجاد شده در بدن می کنه.

۴. واسه نابود کردن میخچه و زگیل های ایجاد شده روی پوست بدن میشه از شیره درخت انجیر استفاده کرد.

بعضی از مهم ترین ویژگیای دارویی انجیر

۱. از نظر طب سنتی، انجیر از طبیعتی گرم و تر برخورداره و مصرف اون واسه افراد سردمزاج پیشنهاد می شه.

۲. با مصرف انجیر تعریق بدن زیاد می شه.

۳. با مصرف انجیر میشه گرما زیاد بدن رو کم کرد، پس این میوه گزینه مناسبی در فصل گرم تابستون هستش.

۴. آدمایی که علاقه مند به زیاد شدن وزن خود هستن، می تونن با مصرف انجیر به این مهم برسن.

۵. میل کردن انجیر، ادرار رو زیاد کرده و باعث زیاد شدن ترشحات ادرار می شه. به خاطر این مصرف اون واسه آدمایی که از مشکلات دفع ادرار رنج می برند، به درد بخور هستش.

۶. به دلیل خاصیت ضد یبوستی، انجیر یکی از بهترین گزینه ها جهت پاک کردن روده بزرگ هستش.

۷. مصرف انجیر اثر مهمی در قوی کردن دستگاه گوارش و هضم غذا داره.

۸. درمان و پیشگیری از آرتروز و دردهای به وجود اومده به وسیله مفاصل با استفاده و مصرف انجیر ممکن می شه.

۹. با خوردن انجیر، مشکل قوای جنسی در افراد برطرف می شه.

۱۰. واسه برطرف کردن بوی بد دهن مصرف انجیر بسیار اثر میذاره.

روش درست کردن تارت انجیر

مواد لازم

کره ۲۵ گرم، انجیر ۷۵۰ گرم (بهتره انجیرها یکدست، به طور کامل رسیده و ترک نخورده باشن)، خمیر فونسه یا بریزه (یه جور خمیره که واسه جفت و جور شکلای جور واجور تارت و شیرینیای کوچیک استفاده می شه) ۴۰۰ گرم، کرم پاتی سیر ۱ پیمانه

واسه جفت و جور تارت انجیر، اول لازمه که خمیر فونسه و پس از اون کرم پاتی سیر رو که یه جور کرم انگلیسیه جفت و جور کنین.

مواد لازم واسه جفت و جور خمیر فونسه

پودر قند ۱ قاشق سوپخوری، آب نصف پیمانه (در صورت تمایل میشه از شیر استفاده کرد)، آرد نیم کیلو، کره ۳۰۰ گرم

روش درست کردن خمیر فونسه

اول آرد رو درون ظرف مناسبی ریخته و با نمک، پودر قند و آب یا شیر مخلوط می کنیم. مواد رو خوب با همدیگه ترکیب کرده و بعد کره رو که به قطعات کوچیک برش زده این، به اون اضافه کنین. تلاش کنین در این مرحله به آرومی با نوک انگشتان خود، کره رو با مواد مخلوط کنین طوریکه مواد چسبندگی داشته باشن، ولی کش نیایند. مهم ترین نکته در جفت و جور این خمیر، ورز ندادن زیاد اون هستش. همین که خمیر چسبندگی پیدا کرد و تونستید اونو خیلی راحت باز کنین، احتیاجی به ورز دادن دوباره نیس. خمیر رو درون نایلون قرار داده و به مدت زمان ۲ الی ۳  ساعت استراحت بدین.

مواد لازم جهت جفت و جور کرم پاتی سیر

زرده تخم مرغ ۴ عدد، شکر ۱۰۰ گرم، وانیل نصف قاشق چایخوری، آرد گندم ۱ قاشق سوپخوری، شیر ۱ پیمانه

روش درست کردن کرم پاتی سیر

اول زرده های تخم مرغ رو با شکر و وانیل مخلوط کرده و خوب مواد رو با همدیگه ترکیب کنین. وقتی که رنگ مواد به طور کامل سفید شد و ماده ای کشدار به دست اومد، دیگه احتیاجی به هم زدن مواد نیس. در این مرحله، درون ظرفی دیگه، آرد رو ریخته و شیر رو کم کم به اون اضافه کنین. مواد رو با همدیگه مخلوط کنین تا شیر به طور کامل به خورد آرد رفته و حل شه. بعد ظرف شامل شیر و آرد رو روی حرارت ملایم قرار داده و پی به دنبال اونا رو هم بزنین تا وقتی که شیر به جوش اومده و مایعی غلیظ درست شه. زرده تخم مرغ رو که از قبل آماده کردین کم کم داخل شیر ریخته و دوباره مواد رو با همدیگه مخلوط کنین. اجازه بدین تا مواد روی حرارت یکی دو جوش بزنه. وقتی که ماده به غلظت رسید، اونو از روی حرارت ورداشته و کرم پاستیر آماده س. اجازه بدین سرد شه تا بشه ازش استفاده کرد.

پس از جفت و جور خمیر فونسه و کرم پاتیسیر به جفت و جور تارت مشغول شید. خمیر رو روی یه ورقه کاغذی که دارای ضخامتی حدود  میلی متره، باز کنین. تلاش کنین فرم کاغذ مصرفی مثل قالب انتخابی شما واسه تارت باشه. خمیر رو به صورت دایره ای باز کرده طوریکه از  قطر بیشتری نسبت به قالب بهره مند باشه. بعد قالب رو روی خمیر قرار داده و دور و بر اونو بزرگ تر قالب ببرین. خمیر رو با کمک کاغذ ورداشته و داخل قالب تارت برگردونین. تلاش کنین به دقت روی اونو صاف کنین و سطح دیواره قالب رو که حدود ۲ الی ۳ سانتی متره، با خمیر بپوشونین. به کمک چنگال، روی سطح خمیر سوراخایی ایجاد کرده تا زمان طبخ پف نکنه. درجه فر رو روی ۳۵۰ فارنهایت یا ۱۷۵ سانتی گراد تنظیم کرده و قالب تارت رو در طبقه اول فر بذارین. به مدت زمان نیم ساعت فرصت لازمه تا خمیر تارت طلایی رنگ شه. در این مرحله، قالب رو از فر خارج کرده و کرم پاتی سیر رو روی سطح خمیر بمالید. انجیرها رو به ترتیب روی سطح کرم بچینید و کره آب کرده رو روی اونا بریزین. قالب رو روی اولین طبقه فر قرار داده و دمای فر رو روی ۴۵۰ درجه فارنهایت یا ۲۰۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنین. نیم ساعت زمان میبره تا تارت شما آماده شه. روی تارت رو با خلال بادام تزئین کرده و پس از سرد شدن با مقداری پودر قند بپوشونین.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *