انجیر را از قلم نیندازید | سبزیجات

انجیر چه فوایدی واسه بدن ما بهمراه داره و چه نوع تاثیراتی روی اون میگذاره و چه مشکلاتی رو در بدن میشه با خردن انجیر برطرف کرد در ادامه بیشتر ب…

آکا ایران

انجیر چه فوایدی واسه بدن ما بهمراه داره و چه نوع تاثیراتی روی اون میگذاره و چه مشکلاتی رو در بدن میشه با خردن انجیر برطرف کرد در ادامه بیشتر به خواص این میوه می پردازیم

این میوه به فرموده حضرت رسول (ص) میوه ای از بهشته. به دلیل اینکه میوه ایه بدون هسته که بواسیر رو قطع می کنه و واسه نقرس به درد بخور و سودمنده. حضرت علی (ع) می فرمایند خوردن انجیر بر شما لازمه، چون که واسه قولنج سودمنده و هم اینکه امام رضا (ع) می فرمایند انجیر رطوبت بدن رو نابود می کنه و استخون رو محکم کرده و مو رو بر بدن می رویاند و درد رو نابود می کنه و با وجود انجیر احتیاجی به دارو نیس.

در این مورد احمد حاجی نژاد کارشناس کشاورزی گفت: سقراط پدر علم طب همیشه انجیر رو واسه بیماران به خصوص مریضایی که تشنگی و تب داشتن، تجویز می کرد. انجیر درختی از تیره توته.

ایشون اضافه کرد: درخت انجیر دارای میوه خوش طعم، مقوی، انرژی زا و چاق کننده س که به صورت تازه و خشک مصرف می شه. انجیر دارای مقدار متنابهی آهن، کلسیم، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم، منگنز، کلر، گوگرد، مس، روی و ویتامینای A وB وCه که علم پزشکی امروزه این میوه با ارزش رو واسه همه لازم دونسته، چون که تامین سلامتی اون به اثبات رسیده.

ایشون گفت: انجیر دارای مقدار خیلی از دیاستازهای جور واجور هم هست که می تونه هاضمه رو به وضع خوبی تحریک کنه و در تنظیم سیستم بدن موثر واقع شه. وجود فسفر فراوون در انجیر می تونه در پرورش هوش و حافظه واسه همه آدما به خصوص کودکان موثر واقع شه .

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: خوردن انجیر تازه مشکلات گوارشی رو برطرف کرده و معده و روده رو تقویت می کنه. این میوه مقوی و مغذی می تونه در بیماران عصبی به عنوان بهترین غذا حساب شه، هم اینکه انجیر به دلیل سرشار بودن از پتاسیم تامین کننده سلامتی کودکان ضعیف کم خون و بی اشتهاس. جوشونده انجیر خشک عفونتای لثه و گلو رو درمان می کنه، هم اینکه سوخته دندانا رو سفید می کنه. لثه رو محکم و جرم دندون رو می زداید و شیرابه انجیر درد دندون به وجود اومده به وسیله پوسیدگی رو درمون می بخشه.

ایشون تاکید کرد: انجیر بوی بد دهن رو برطرف می کنه و اگه انجیر رو در شیر بجوشونن، غرغره اون واسه تورم لثه ها و دندون سودمنده. انجیر با رنگ بنفش خاصیت دارویی بیشتری داره. خوردن یه ماه همیشگی انجیر به عنوان صبحونه فواید زیادی رو عاید شما می کنه. هم اینکه انجیر پخته مرهمیه واسه سوختگی ها، دملا مخصوصا دمل دندانه. مصریای قدیم انجیر رو به عنوان درمون واسه درمان آنژین مصرف می کردن.

ایشون خاطر نشون کرد: این میوه واسه بیماریای سینه و ریه پیشنهاد می شه که هر چی قدر تازه تر باشه، فایده های درمانی اون بیشتره. قرار دادن برگ تازه انجیر روی زخما موجب تسریع در بهبودی اونا می شه. اگه از زگیل و میخچه رنج می برید از شیرابه سفید رنگ انجیر خام استفاده کنین که دلیل از بین رفتن اونا می شه. هم اینکه مالش خیسانده برگ خشک انجیر در سرکه پوسته پوسته شدن دست رو درمان کرده و مالیدن اون بر سر با خیساندن برگ انجیر از ریزش مو جلوگیری می کنه. جوشونده انجیر خشک کلیه التهابات دستگاه تنفس رو برطرف می سازه و از سرماخوردگی های تکراری جلوگیری می کنه. اگه انجیل و عسل رو به طور مساوی با هم مخلوط کنین، در درمان زخم معده خیلی خوبه.

حاجی نژاد اضافه کرد: انجیر بدن رو قوی و صورت رو با تازگی و عضلات رو به نشاط می آورد و اگه به هنگام شام خورده شه ،حرکات امعا رو منظم و بدن رو به نشاط می آورد. حالا خوبیش اینه همه کس می تونن از این میوه بهشتی استفاده کنن. حتی بیماران گرفتار به دیابت. انجیر در باز شدن تن در درمون کبد و تصفیه خون به درد بخور، در مورد سل و سرطان هم بسیار سودمنده.

ایشون در آخر گفت: در قدیم از شیره انجیر واسه جفت و جور پنیر استفاده می شده. انجیر میوه ایه که تموم خواص قندهای طبیعی رو داراس و میشه واسه کودکان از شیره اون استفاده کرد. بعضی از مرباهای آماده و بهداشتی هم از شیره انجیر جفت و جور می شه. خاصیت ملین بودن انجیر مربوط به دانه های این میوه بهشتیه که در صورت تمایل میشه اونا رو خارج کرد. تاثیر این دانه ها در رفع تب مهمه.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *