انجیر | میوه ای برای درمان تمام بیماری ها | تغذیه سالم

انجیر رو چه به شکل تازه و چه به شکل خشک مصرف کنین در هر صورت منبع غنی از سلامتی و مواد بی خطریه که وجودشون واسه بدن لازمه.اونا بخش جدانشدنی خیلی از رژیما غذایی هستن چون منبع بسیار خوبی از ویتامینا و مواد معدنی بوده و خیلی کم کالری هستن

انجیر،میوه ای واسه درمان تموم بیماریا

انجیر رو چه به شکل تازه و چه به شکل خشک مصرف کنین در هر صورت منبع غنی از سلامتی و مواد بی خطریه که وجودشون واسه بدن لازمه.اونا بخش جدانشدنی خیلی از رژیما غذایی هستن چون منبع بسیار خوبی از ویتامینا و مواد معدنی بوده و خیلی کم کالری هستن.با در نظر گرفتن این که الان در فصل انجیرکه بسیار کوتاهه هستیم عزممونو جزم کردیم به توضیح یه تیکه از امتیازات این میوه  بر سلامتی شما بپردازیم.

انجیر میوه ایست که شامل ۸۰ درصدآب و قند کامله که انرژِی زیادی رو واسه بدن تامین می کنه.هم اینکه روی سلولای مغز هم اثر مثبت گذاشته و اونا رو در جهت افزایش دقیق شدن و فوکوس کردن وتقویت حافظه بهتر کنه.در دوران باستان انجیر به عنوان میوه مقدس شناخته شده و مردم همیشه در حال پرورش و مصرف اون بودن.اگه شمام به مصرف همیشگی اون ادامه بدین با پدیده های عجیبی روبرو میشین.مثلا می تونه در کاهش کلسترول و تری گلیسیرید نقش بسیار موثری داشته باشه.
انجیر شامل مقادیر زیادی کلسیم ، پتاسیم و مواد معدنیه که واسه سلامت استخون بسیار به درد بخور هستن.هم اینکه باعث افزایش سرحالی پوست و کارکرد خوب خیلی از انداما می شه.به همین خاطره که مصرفش به خیلی از سالمندان پیشنهاد می شه.انجیر باعث تقویت متابولیسم می شه چون که منبع غنی از فیبر طبیعی بوده و هم اینکه باعت تصفیه خون می شه.
انجیرکالری زیادی نداره.۱۰۰ گرم انجیر تازه  فقط ۷۴ کالری داره ،اما  می تونه بسیار به درد بخور باشه چون که شامل فیبر، مواد معدنی، ویتامین وآنتی اکسیدانا هستن. انجیر خشک هم منبع خوبی از مواد معدنی، ویتامین و آنتی اکسیدان هاست و بر خلاف انجیر تازه ، هر ۱۰۰ گرم انجیر خشک شامل ۲۴۹ کالریست.

نوع خشک اون شامل مقادیر زیادی کلسیم در مقایسه با شیر گاوه هم اینکه شامل تنوع خیلی از مواد معدنی و ویتامین هاست.میوه های زیادی هستن که می تونن باعث از بین رفتن اضطراب شن،که یکی از اونا انجیره. انجیر می تونه باعث از بین رفتن ضعف روحی شما شه.هم اینکه در رفع بی خوابی هم موثره.
این میوه هم اینکه می تونه باعث افزایش دقیق شدن و فوکوس کردن وتقویت حافظه شودزیرا باعث تحریک رد و بدل کردن مواد در مغزمی شه.اگه شما دچار کم خونی هستین باید بدونین که انجیر به دلیل دارا بودن آهن و مس، باعث تحریک تولید گلبولای قرمز در خون میشه

.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *