انجیر و مواد مغذی موجود در آن | تغذیه سالم

انجیر و مواد مغذی موجود در اون

تغذیه

درخت انجیر درختیه که ارتفاع اون تا ۱۰ متر میرسه. شاخه ها منشعب و شکننده و برگها بزرگ (گاه تا ۲۵ سانتیمتر) با بریدگیای عمقی هستن؛ طوری که پهنک به ۳ تا ۵ لوب تقسیم میشه.

سطح برگها ناصاف و تقریباً خشنه. گله ها کوچکند و به صورت نر و ماده کنار هم قرار دارن که پس از لقاح و تکامل به میوه های فندقه کوچیکی تبدیل می شن و در قسمت گوشتدار نهنج قرار می گیرن.

این قسمت کمکم بزرگ شده و شامل اندوختهای غنی از مواد قندی و مواد مهم دیگری میشه.

این نهنج گوشتدار پس از رسیدن کامل به رنگ زرد، سبز، زرد مایل به سبز و بنفش مایل به مشکی در میاد که در اصطلاح عامیانه به اون میوه انجیر میگن؛ اگه از نظر گیاهشناسی این قسمت خود شامل تعداد زیادی میوه کوچیک فندقهه.

درخت انجیر ممکنه در سال سه نوبت (بهار، تابستون و پاییز) میوه بده که میوه های پائیزه معمولاً کوچکتر از دو نوع دیگه هستن. قطر میوه رسیده به ۵ سانتیمتر میرسه.

موطن اصلی و محل رویش انجیر رو جنوب غربی آسیا و مناطق شرقی مدیترانه، مخصوصا از یونان تا پاکستان میدونن. انجیر به دلیل مصرف زیاد، امروزه در مناطق بزرگی از دنیا کشت میشه.

محله های اصلی رویش انجیر در ایران شامل مناطق شمالی از جمله آستارا، آذربایجان، اهر، اصفهان، شیراز، کازرون، دالکی، خوزستان و خراسانه.

در گزارشهای علمی و بینالمللی، ایران یکی از مناطق انجیرخیز معرفی شده. این گزارشها نشون می ده درختان زیادی در سطح گسترده و در حالت عادی در ایران رویش داشتهاند.

گذشته انجیر

انجیر خوراکی یکی از قدیمیترین گیاهانیه که بشر کشت و پرورش داده. تعداد ۹ فسیل انجیر مربوط به ۹۲۰۰ تا ۹۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح از اوایل دوران پارینه سنگی در نزدیکی درهای اردن، ۱۳ کیلومتری شمال جریکو پیدا شده.

به نظر میرسه درخت انجیر دست کم هزار سال قبل از گندم و چاودار و حبوباتی مثل این، کشت شده.

درباره این درخت قدیمی مطالب زیادی در منابع علمی سالهای گذشته اومده که بعضی از اونا بیان میشه:

اولین میوه های که در کتاب انجیل مقدس گفته شده، انجیره. در این کتاب انجیر نشونه صلح، ثروت و شادمانی حساب شده.

هم اینکه، اولین لباسی که آدم و حوا در باغ بهشت واسه خود جفت و جور کردن، برگ درخت انجیر بود؛ چون انجیر درخت بهشتیه که در قرآن کریم هم از اون نام برده و به اون قسم خورده شده.

در کتاب تورات اینجور نقل شده که یکی از پیغمبران به نام «اشعیای نبی»در حدود ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح یکی از پادشاهان قوم یهود به نام «حزقیا» رو که در بستر مرگ بود، با مرهمی از انجیر نجات داد.

این پادشاه به دملی بدخیم گرفتار شده بود که پس از بهبودی با مرهم انجیر چارده سال دیگه زندگی کرد. یکی از نظریه هایی که طی سالهای گذشته درباره این مسأله شگفتانگیز مطرح شده، وجود الدئیدبنزوئیک به عنوان یه ماده قوی ضدسرطان در انجیره.

در قرآن کریم به انجیر قسم خورده شده (سوره التین) و چندین بار از اون یاد شده. هم اینکه، رسول اکرم(ص) اونو واسه هموروئید (بواسیر) و رنگپریدگی و درمان نقرس پیشنهاد فرمودهاند.

هم اینکه مصریان قدیم علاقه زیادی به انجیر داشتن. یونانیان درخت انجیر رو مقدس شمرده و رومیان واسه اون احترام خاصی قائل بودهاند.

در قرون وسطی از همه قسمتهای درخت انجیر به عنوان دارو استفاده میشد؛ مثلا از برگ اون واسه بهبود دردهای سینه و سر و از دانه های اون واسه قطع خونریزیها استفاده می کردن.

مواد مغذی موجود در انجیر

در جدول زیر ترکیبات موجود در صد گرم انجیر تازه و خشک رو آوردیم:

ماده مغذی انجیر تازه انجیر خشک

انرژی (کیلوکالری) ۲۰۹ ۲۲۷

کربوهیدرات (گرم) ۴۸٫ ۶ ۵۲٫ ۹

فیبر (گرم) ۱۱٫ ۴ ۱۲٫ ۴

قند کل (گرم) ۴۸٫ ۶ ۵۲٫ ۹

ویتامین A (میکروگرم) ۱۰ ۱۱

برابر کاروتنها (میکروگرم) ۵۹ ۶۴

ویتامین سی ۱ ۱

سدیم (میلی گرم) ۵۷ ۶۲

پتاسیم (میلی گرم) ۸۹۰ ۹۷۱

کلسیم (میلی گرم) ۲۳۰ ۲۵۰

فسفر (میلی گرم) ۸۲ ۸۹

آهن (میلی گرم) ۳٫ ۹ ۴٫ ۲

منیزیم (میلی گرم) ۷۳ ۸۰

فروکتوز (گرم) ۲۰٫ ۸ ۲۲٫ ۷

شکلای جور واجور انجیر

انجیر نه فقط به عنوان یه ماده اصلی و خوشمزه کوکیا و دسرها، در بین مصرف کننده ها محبوب می باشه بلکه دارای یه طعم و بافت منحصر به فرد، پوستی صاف وحاوی دانه های ریزی می باشه.

انجیر تازه بسیار ظریف و فاسد شدنیه بهمین دلیل اکثرا انجیر با قرار گرفتن در برابر نور خورشید و یا از راه یه روند مصنوعی خشک می شه و شما می تونید از یه میوه خشک شیرین و مغذی در طول سال بهره ببرین.

انجیر بسته به نوع بافت و رنگ دارای صد و پنجاه نوع می باشه. بعضی از محبوب ترین گونه های اون:

Black Mission: رنگ اون بادمجانی (مشکی-بنفش) و بخش داخلی اون صورتی رنگه.

Kadota: رنگ اون سبز و بخش داخلی اون مایل به رنگ ارغوانیه.

Calimyrna: رنگ اون زرد مایل به سبز و بخش داخلی اون کهربایی رنگه.

Brown Turkey: رنگ اون بنفش و بخش داخلی اون، قرمز رنگه.

Adriatic: رنگ اون سبز کمرنگ مایل به زرد و بخش داخلی اون، قرمز رنگه.

چند تا نکته مهم در مورد انجیر

۱-در انجیر (میوه و شیرابه) آنزیمی به نام فیسین هست که خاصیت پروتئولیتیک یا هضمکننده پروتئینها رو داره؛ به خاطر همین انجیر ضدکرم و درمانکننده زگیل و میخچه س و واسه نرم کردن گوشت در صنایع گوشت استفاده میشه

۲- دو گونه انجیر به اسمای «Ficus benjamina» معروف به Weeping fig و «Ficus elastica» معروف به Rubber plant، از طرف تحقیقات تصفیه هوای مرکز فضایی آمریکا به عنوان تصفیه کننده هوا شناسایی و معرفی شده.

سمیت و مشکلات جانبی

مهمترین آسیب جانبی میوه و برگ انجیر مربوط به وجود فورانوکومارینها ، مخصوصا پسورالن اون هستش که باعث واکنشهای پوستی در بعضی افراد میشه.

در این نوع حساسیت، تماس برگ یا میوه (به خصوص شیرابه انجیر) با پوست بعضی افراد و بعد قرار گرفتن در برابر تابش نور، باعث ایجاد التهاب همراه با قرمزی و حتی تاولهای شدید و زخم و تغییر رنگ پوست به قهوه های تیره میشه که در نوع شدید بسیار دردناکه.

بهبودی نوع شدید این حساسیت ممکنه هفته ها طول بکشه. در صورت ایجاد اینجور حالتی، دور نگه داشتن قسمت آسیب دیده از نور خورشید و چرب کردن همیشگی پوست با کرمهای چرب و مرطوب کننده به بهبودی سرعت میبخشه. بهداشت نیوز

.

منبع : pezeshk.us

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *